JEZU CHRYSTE PANIE MIŁY

15

grudzień

Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis”

Zapraszamy na koncert XXIII edycji Wielkopostnego Śpiewania.
Chór Ziemi Włodawskiej „Vlodaviensis” pod dyrekcją magistra sztuki muzycznej Marcina Obuchowskiego jest wielopokoleniowym chórem mieszanym działającym na terenie województwa lubleskiego. Dla celów Festiwalu wykona on koncert pt. "Jezu Chryste Panie miły". Program koncertu poza prezentacją muzyczną aranżacji muzycznych dokonanych przez Marcina Obuchowskiego, ma być szczególnym czasem modlitwy i refleksji podczas wysłuchiwania utworów pasyjnych i pokutnych.

Muzykę, aranżacje na kwartet smyczkowy i fortepian, a także rozpisanie partii wokalnych i chóralnych do tych utworów skomponował magister sztuki muzycznej i dyrygent Chóru Ziemi Włodawskiej Vlodaviensis Marcin Obuchowski.

Cykl Koncertów
Wielkopostne Śpiewanie

Wielkopostne Śpiewanie w Bazylice Dominikanów w Lublinie zaczęło się w 2001 roku. Koncerty są słowno-muzycznymi rekolekcjami podejmującymi ważne tematy dotyczące losu i przeznaczenia człowieka.

XXIII edycja festiwalu otwiera nowy rozdział. Stawiając na różnorodność oraz odważne i nowatorskie rozwiązania chcemy, aby Wielkopostne Śpiewanie było okazją do indywidualnego spojrzenia na to, co nieprzemijające. Poprzez różnorodną muzykę, zarówno dawną, jak i współczesną, a nierzadko tworzoną specjalnie na nasze zamówienie, chcemy tworzyć przestrzeń artystyczną, pozwalającą na zadawanie pytań o to, co najważniejsze, miłość i cierpienie, szczęście i przemijanie, to co Święte i grzech.
Nad repertuarem Wielkopostnego Śpiewania czuwa dyrektor artystyczna festiwalu - Joanna Głogowska-Szychta. Organizacją całego przedsięwzięcia zajmuje się Fundacja Restaurare Basilicam, dzięki której udało się w znacznej mierze odnowić wnętrze kościoła, w którym odbywają się koncerty oraz zapewnić ciągłość projektów kulturalnych. W bieżącym roku Fundacja zbiera środki na renowację zabytkowych organów oraz kontynuację działalności kulturalnej.

Zdjęcia

fot. Jacek Sadowski