Koncert Kairos

Dzień Unii Lubelskiej

28

czerwiec
Występuje
Organizator
Współorganizator

Koncert Kairos

Zapraszamy na uroczysty koncert Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos pod dyrekcją Borysa Somerschafa w ramach obchodów Dnia Unii Lubelskiej.

W koncercie zabrzmią utwory wschodnio- i zachodnio – europejskie oraz śpiewy gruzińskie, ormiańskie i żydowskie.

Koncert będzie tłumaczony na język migowy i transmitowany w środę, 1. lipca o godzinie 19:00. Odpowiednie okno z łączem do oglądania koncertu znajduje się na dole strony.

Dzień Unii Lubelskiej

W 2020 r. obchodzimy 451. rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej. Po pamiętnych obchodach ubiegłorocznych nie zapominamy o jednym z najważniejszych wydarzeń w historii naszego miasta i po raz piąty będziemy świętować Dzień Unii Lubelskiej ustanowiony uchwałą Rady Miasta Lublin 22 października 2015 r. z inicjatywy lubelskich towarzystw kresowych.

W imieniu Prezydenta Miasta Lublin dr. Krzysztofa Żuka i Przewodniczącego Rady Miasta Lublin Jarosława Pakuły oraz lubelskich radnych, mamy przyjemność zaprosić Państwa na wydarzenia organizowane z tej okazji 1 lipca 2020 r.

O godzinie 12:30 na Placu Litewskim pod Pomnikiem Unii Lubelskiej zostaną złożone kwiaty.

O godzinie 16:00, 17:00, 18:00 i 19:00 z dziedzińca Muzeum Lubelskiego przy ul. Zamkowej 9 wyruszą spacery "Śladami Unii Lubelskiej - zwiedzanie z lubelskimi przewodnikami". Atrakcją spacerów będzie wstęp do Kaplicy św. Trójcy. Spacer o godz. 16:00 będzie tłumaczony na Polski Język Migowy przez Ewelinę Lachowską-Łuczak.

O godzinie 18:00 w Bazylice oo. Dominikanów pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika przy ul. Złotej 9 odbędzie się Msza święta w 451. rocznicę zawarcia Unii Lubelskiej.

O godzinie 19:00, także w Bazylice oo. Dominikanów prelekcję pt. „Unia Lubelska – historia wciąż żywa” wygłosi dr Marcin Gapski.

Tuż po niej o godzinie 19:15 wystąpi Męski Zespół Wokalny „Kairos” pod dyrekcją Borysa Somerschafa. W programie znajdą się pieśni ormiańskie, gruzińskie, żydowskie, ukraińskie.

Oba wydarzenia będą tłumaczone na Polski Język Migowy przez Magdalenę Gach-Leziak i transmitowane on-line na kanale YouTube Lublin Miasto Inspiracji i profilu Facebook Lublin – Miasto Kultury. Ponadto w Bazylice oo. Dominikanów znajduje się pętla indukcyjna dla osób słabosłyszących.

Na wszystkie wydarzenia jest wstęp wolny, jednak z uwagi na ograniczenia wprowadzone z powodu stanu epidemii, liczba uczestników prelekcji i koncertu, które odbędą się w Bazylice Dominikanów, jest ograniczona. Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa. Będzie również dostępny płyn do dezynfekcji rąk.


Głównym organizatorem wydarzeń jest Miasto Lublin.

Współorganizatorami są: III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie, Fundacja „Via Jagiellonica”, Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, Muzeum Lubelskie w Lublinie, Oddział Miejski PTTK im. A. Janowskiego w Lublinie, Stowarzyszenie „Migiem przez Świat” w Lublinie, Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo – Wschodnich Oddział w Lublinie, Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Lublinie, Towarzystwo Przyjaciół Grodna i Wilna Oddział w Lublinie, Towarzystwo Przyjaciół Krzemieńca i Ziemi Wołyńsko-Podolskiej w Lublinie.

Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Zobacz Online

obraz i dźwięk: Lublin Miasto Inspiracji

Koncert Kairos