PO TWOICH ŚLADACH

01

marzec

Koncert
Po Twoich śladach

Zapraszamy na koncert XXIV edycji Wielkopostnego Śpiewania.
"Po Twoich śladach" to koncert, który – krok po kroku – przeprowadzi nas przez kolejne stacje Drogi Krzyżowej Jezusa. Tego wieczoru usłyszymy 16 autorskich, zróżnicowanych stylistycznie utworów muzycznych. Bez wątpienia znakiem rozpoznawczym tego projektu jest niezwykle ciepły alt wokalistki. Idąc śladami Zbawiciela przy każdej stacji usłyszymy krótkie rozważania autorstwa bpa Adama Baba.

Program:
1. Po Twoich śladach - sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
2. Oto On - sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
3. Bierzesz na barki krzyż - sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
4. Nie kończy się świat - sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
5. Wpatrzona - sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
6. W tym rzecz - sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
7. Weronika - sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
8. Zamiast łez - sł. R. Barańska - Gumieniak Muz. Renata Barańska-Gumieniak, Łukasz Czarnomski
9. Jestem tym na co patrzę sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
10. Cała jestem oczekiwaniem - sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
11. Mother’s cry - instrumentalny, muz. Łukasz Czarnomski
12. Po drugiej stronie - sł. muz. Renata Barańska-Gumieniak
13. Śpiewam chwałę - opracowanie melodii tradycyjnej „Chrystus Zmartwychwstan jest”
14. Nie ma wdzięku ani blasku - sł. oprac. na podstawie IZ 53 R. Barańska - Gumieniak, muz. Renata Barańska - Gumieniak

Zespół PANdamusic

To pochodzący z Lublina zespół muzyczny grający muzykę z przesłaniem.
Utalentowani muzycy tworzą nieprzeciętne brzmienia, energiczne piosenki z wykorzystaniem najnowocześniejszych technik muzycznych.

Cykl Koncertów
Wielkopostne Śpiewanie

Wielkopostne Śpiewanie w Bazylice Dominikanów w Lublinie zaczęło się w 2001 roku. Pierwszy koncert zorganizowaliśmy w 2001 roku. Z upływem czasu pojedyncze występy stały się bogatym cyklem koncertów, które odbywają się w wybrane soboty Wielkiego Postu.
Chcemy, aby Wielkopostne Śpiewanie było okazją do indywidualnego spojrzenia na to, co nieprzemijające. Poprzez wielogatunkową muzykę, nierzadko skomponowaną specjalnie na potrzeby naszego festiwalu, tworzymy przestrzeń artystyczną, która sprzyja zadawaniu pytań o miłość, szczęście, cierpienie i przemijanie, o to, co święte i co grzeszne w nas.

W tegorocznej XXIV edycji festiwalu stawiamy na różnorodność i nowatorskie rozwiązania. Postanowiliśmy zestawić dwie muzyczne skrajności: muzykę dawną – polską i zagraniczną, z najnowszą muzyką napisaną w ostatnich kilku latach. Mamy nadzieję, że ten kolaż będzie okazją do poszerzenia muzycznych horyzontów.
Nad repertuarem Wielkopostnego Śpiewania czuwa dyrektorka artystyczna festiwalu – Joanna Głogowska-Szychta. Organizacją całego przedsięwzięcia zajmuje się Fundacja Restaurare Basilicam. Dzięki jej funduszom udało się w znacznej mierze odnowić wnętrze kościoła, w którym odbywają się koncerty, dokonać renowacji zabytkowych organów oraz zapewnić ciągłość projektów kulturalnych. W tym roku Fundacja zbiera środki finansowe na dokończenie renowacji klasztoru oraz na dalszą działalność kulturalną.

fot. Joanna Dadał