Duszpasterstwo
Akademickie

Duszpasterstwo Akademickie tworzą studenci lubelskich uczelni.
Odpowiedzialni: Magdalena Ptasznik, Adrianna Szymczyk, Olaf Pachciński, Tomasz Tęsny, Wojciech Krzywicki.
Duszpasterze: Gaweł Włodarczyk OP i Radosław Więcławek OP.

O nas

W Duszpasterstwie Akademickim można znaleźć bogactwo ciekawych świata ludzi. Są wśród nas studenci wielu różnych kierunków takich jak prawo, medycyna, weterynaria, psychologia, pedagogika, budownictwo, informatyka i wiele wiele innych.

To środowisko pełne inspiracji, pięknych pasji i przestrzeń na to by odkrywać siebie. To co nas łączy to przede wszystkim wspólna wiara, chęć jej poznawania i zgłębianie tajemnicy charyzmatu dominikańskiego. Chcemy także odkrywać otaczający nas świat i kim jesteśmy.

Choć nie brak nam spontaniczności i lubimy czasem wyruszyć na leśną wyprawę z ogniskiem albo razem pomuzykować, to posługujemy się ramowym planem tygodnia. Zapraszamy na spotkania o wierze i Kościele, o człowieku i innych aspektach życia w społeczeństwie. Spotkania prowadzą nie tylko nasi duszpasterze, czasem zapraszamy ciekawych gości.

Można także dołączyć do naszej scholi, która śpiewa co niedzielę na Mszy o 18. W czwartki spotykamy się na Mszy dla studentów z duszpasterstwa, a po niej jemy wspólnie przygotowaną kolację. Oprócz tego organizujemy wyjazdy, integracje, wieczory z planszówkami.

Jeśli jesteś studentem z Lublina - serdecznie zapraszamy.

Msza

Niedziela / 18:00 / Bazylika

Ze względu na Covid-19 działanie Duszpasterstwa Akademickiego uległo modyfikacji. Część spotkań odbywa się online. Chcesz dołączyć - skontaktuj się z nami!

Napisz do nas    Nasze kanały

    Duszpasterstwo Akademickie