Aleksandra Kutrzepa

Skrzypaczka, kompozytor, aranżer

Informacje

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach – Wydział Jazzu i Muzyki Estradowej, w klasie skrzypiec dr Henryka Gembalskiego. Współzałożyciel Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II stopnia oraz Niepublicznego Ogniska Artystycznego „Akademia Talentów” w Lublinie. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem im. Juliusza Osterwy w Lublinie oraz innymi instytucjami kulturalnymi. Przez lata szkoliła swój warsztat biorąc udział w licznych ogólnopolskich oraz międzynarodowych warsztatach muzycznych.

Dwukrotna finalistka konkursu jazzowego „Novum Jazz Festival” w Łomży, a także Festiwalu „Azoty Jazz Contest” w Tarnowie. Aleksandra Kutrzepa jest liderem zespołu jazzowego „Aleksandra Kutrzepa Quartet”. Promuje swoją twórczość biorąc udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych, koncertach oraz trasach koncertowych.

2017
Wydała debiutancki album "Impressions".
2018 i 2019
Znalazła się na liście 13 najlepszych skrzypków roku 2018 (Plebiscyt Jazz Forum The European Jazz Magazine) a w plebiscycie podsumowującym rok 2019 w pierwszej piątce w kategorii POLSKI JAZZOWY WYKONAWCA ROKU (plebiscyt JazzPRESS oraz RadioJAZZ.fm) .
2019
Wydała album "Mermaid".
2020
Otrzymała Medal Prezydenta Miasta Lublin – "w uznaniu za bogatą działalność artystyczną oraz wysokie osiągnięcia w dziedzinie edukacji muzycznej z podziękowaniem za znaczący wkład w rozwój Lubelskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st."