Dominik Mielko

Pianista, Klawesynista

Informacje

Pochodzi z rodziny o długich tradycjach muzycznych. Jest absolwentem OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie. Studia licencjackie ukończył na Uniwersytecie Muzycznym F. Chopina w Warszawie w klasie klawesynu prof. Leszka Kędrackiego i klasie kameralistyki prof. Władysława Kłosiewicza, a studia magisterskie w Instytucie Muzyki UMCS w klasie dyrygowania prof. Urszuli Bobryk oraz w klasie organów prof. Gabrieli Klauzy.

Jako klawesynista brał udział w artystycznych przedsięwzięciach angielskich orkiestr „The Rosamund Baroque Ensemble” i „RNCM SU Bach Ensemble”. Współpracuje z zespołem instrumentów dawnych Senza Battuta, zespołem wokalnym Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej, Akademickim Chórem Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, Orkiestrą Trybunału Koronnego i Kammerorchester der Jenaer Philharmonie, z którymi odbył kilkadziesiąt koncertów prowadząc m.in. Pasję wg św. Jana i Oratorium Wielkanocne J.S. Bacha, oratorium Mesjasz G.F. Haendla, Membra Jesu Nostri D. Buxtehudego, Stabat Mater R. Padlewskiego.


Aktywnie działa w lubelskich stowarzyszeniach, m.in. w Polskim Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Lublinie oraz Akademickim Stowarzyszeniu Kulturalnym im. dr. Hajnosa. Jest pracownikiem naukowo-
dydaktycznym w Instytucie Muzyki WA UMCS. Od października 2018 r. klawesynistą i kierownikiem artystycznym Zespołu Muzyki Dawnej Filharmonii Lubelskiej.

2010-13
Stypendysta Royal Northern College of Music w Manchesterze w klasie fortepianu Colina Stone’a i klasie klawesynu Juliana Perkinsa i Terenca Charlstona.
Od 2016
Pełni funkcję prezesa Lubelskiej Akademii Muzyki Dawnej, jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym cyklu koncertowego Anima Mundi.