Kaja Mianowana

Wokalistka, aktorka

Informacje

Niezależna wokalistka, aktorka polskich scen musicalowych.
Ukończyła Wydział Wokalno-AktorskiUniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, z przerwą na stypendium na Uniwersytecie Muzycznym w Graz w Austrii.

Od 13 lat prowadzi aktywne życie artystyczne śpiewając musicale, muzykę dawną, etno oraz muzykę filmową. Zadebiutowała na profesjonalnej scenie musicalowej, mając zaledwie 17 lat. Wygrała casting na główną rolę do musicalu „Upiór w Operze” w Teatrze w Muzycznym ROMA. Jednocześnie stała się wtedy jedną z najmłodszych na świecie odtwórczyń roli Christine na świecie.

Zagrała główne role w musicalach: „Apocrypha” „Upiór w Operze”, „Miss Saigon”, „Les Misérables”, „Koty”, „Love Story”, „Piloci”, „Notre Dame de Paris” i „Lamaila”.

Wielokrotnie wybierana do ról przez samych kompozytorów ww. dzieł np. Andrew Lloyda Webbera, Riccardo Cocciante i Macieja Pawłowskiego.

Zdobywczyni I miejsca na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki – Anny German w Moskwie w 2015 r.

Od dzieciństwa gra na różnych instrumentach, jej pasją są języki obce. Mówi po angielsku, niemiecku i rosyjsku. 14 lutego 2020 r. wraz z zespołem MelluSya wydała debiutancki album „Z serca”, w którym miała wpływ na brzmienie każdej z 12 piosenek. Napisała również teksty do dwóch z nich.

Bezkompromisowa w działaniach twórczych posiadaczka burzliwej i głębokiej emocjonalności oraz 4- oktawowej skali głosu.