Kamil Turczyn

Pianista

Powiązane

Informacje

Urodzony w Lublinie, gdzie ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. K. Lipińskiego w klasie fortepianu dr hab. Agnieszki Schulz–Brzyskiej. Jest absolwentem studiów pianistycznych w klasie prof. Andrzeja Tatarskiego w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu. Ukończył także z wyróżnieniem muzykologię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.

Muzykuje kameralnie, współpracując z wieloma instrumentalistami i wokalistami, zdobywając wyróżnienia i nagrody za akompaniament. Brał udział w licznych kursach pianistycznych u znakomitych profesorów. Współpracuje z Filharmonią im. H. Wieniawskiego w Lublinie, Teatrem Muzycznym w Lublinie oraz orkiestrą Sinfonietta Polonia w Poznaniu. Jest nauczycielem w OSM I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie i PSM I i II st. im. W. Lutosławskiego w Krasnymstawie.

Występował w kraju i za granicą z repertuarem solowym, jak i kameralnym. W kręgu jego zainteresowań jest teoria muzyki oraz muzyka improwizowana. Kamil Turczyn jest stypendystą The Solti Foundation z Waterloo (Belgia), Prezydenta Miasta Lublina oraz Marszałka Województwa Lubelskiego.

2003
I miejsce w III Lubelskim Turnieju Muzyki i Wiedzy o P. Czajkowskim (Lublin).
2006
Wyróżnienie wraz z tytułem finalisty na XXX Olimpiadzie Artystycznej (Warszawa).
2007 i 2011
II miejsce oraz Nagroda Specjalna w kat. fortepian – gra na 4 ręce oraz III miejsce w kat. fortepian w IV i VIII Międzynarodowym Konkursie Interpretacyjnym Študentská umelecká činnosť (Ružomberok, Słowacja ).
2010
Zdobył II miejsce na VII Niezależnym Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „Indyvidualis” (Kijów, Ukraina) oraz uzyskał tytuł finalisty na XVII Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K. Bacewicza w Łodzi.
2011
Wyróżnienie w XIII Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze.
2012
Wyróżnienie w Konkursie na Najlepszego Studenta RP Studencki Nobel 2012.
2013
Wyróżnienie na I Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie dla Pedagogów Muzyki w Warszawie.
2014
III miejsce na II edycji Międzynarodowego Mistrzowskiego Konkursu dla Pedagogów Muzyki w Warszawie.
2015
I miejsce na Międzynarodowym Mistrzowskim Konkursie dla Pedagogów Muzyki w Warszawie.
2017
Zdobył nagrodę za najlepsze wykonanie koncertu z orkiestrą na XII Międzynarodowym Forum Pianistycznym „Bieszczady bez granic” w Sanoku.