Michał Lewartowicz

MUZYK, KOMPOZYTOR

Gitarzysta, kompozytor, pedagog, absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kontrabasu, Policealnego Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie w klasie gitary jazzowej oraz studiów pedagogicznych o specjalności Animator i Menedżer Kultury na UMCS.
Absolwent studiów na wydziale artystycznym UMCS w Lublinie w klasie gitary jazzowej. Instruktor gry na gitarze oraz instruktor prowadzenia zespołów muzycznych w placówkach na terenie Lublina.

Uczestnik i laureat konkursów i festiwali muzycznych, między innymi: Fama, Jazzda, Krokus Jazz Festival, Niemen Non Stop, Świdnik Jazz Festival, Dragon Folk Fest, Oland Celtic Irish Music Festival, Jesień z Poezją, Studencki Festiwal Piosenki.Dwukrotny laureat nagrody indywidualnej na konkursie jazzowym „Europejskie Integracje Muzyczne”.

Kompozytor muzyki i autor piosenek do spektakli teatralnych Studenckiego Teatru Stopa m.in. „Pchała Szachrajka dla dorosłych” , „Orfeusz w piekle” i „Chimeryczny lokator”. Kompozytor utworów do musicalu „House of Dreams”. Autor piosenek „Międzykulturowej Płyty”, integralnej części książki „O Unijanku – dzielnym chłopcu, który Rzeczpospolitej poznawał kultury. Stypendysta Prezydenta Miasta Lublin i Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie kultury.

Twórca autorskich, jazzowych projektów muzycznych m.in. Asteroid i ML-Trio. Lider zespołu Michał Lewartowicz Quartet feat. Adam Wendt z którym w kwietniu 2021 został wydany album długogrający. Gitarzysta duetu Cuatro Manos oraz projektu Mariusz Bogdanowicz – piosenki. Gitarzysta sesyjny współpracujący z wieloma artystami lubelskiej sceny muzycznej i nie tylko.