Piotr Wyleżoł

Pianista

Informacje

Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie fortepianu Wojciecha Niedzieli. Od 2007 roku prowadzi klasę fortepianu jazzowego na Akademii Muzycznej w Krakowie.Od 2011 roku doktor sztuki.

W wieku 10 i 11 lat z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii w Rybniku grał koncerty fortepianowe Mozarta i Beethovena. Karierę na scenie jazzowej rozpoczął w okresie studiów, w zespołach m.in. Janusza Muniaka, Jarka Śmietany i Marka Bałaty. Od początku swojej działalności artystycznej jest liderem własnego trio. Był nominowany do nagrody Fryderyk 2010 w kategorii Jazzowy Album Roku.

Podczas dotychczasowej kariery współpracował z: Billy Hartem, Edd Schullerem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Jarosławem Śmietaną, Tomaszem Stańko, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Grzegorzem Nagórskim, Andrzejem Cudzichem, Adamem Pierończykiem, John Purcellem, Urszulą Dudziak, Ewą Bem, Steve Loganem, Janis Siegel. Od 2005 roku współpracował z Nigelem Kennedym, biorąc udział w jego autorskich projektach, a także koncertach muzyki klasycznej, m.in. jako klawesynista w repertuarze J.S. Bacha czy A. Vivaldiego.