Przemysław Pacek

Skrzypek

Powiązane

Informacje

Jest absolwentem Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego w Lublinie w klasie kompozycji mgr Teresy Białas oraz w klasie skrzypiec mgr Barbary Filipiak-Łobodzińskiej. Od 2019 r. studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie kompozycji dra hab. Aleksandra Kościowa oraz równolegle w klasie skrzypiec ad. dr hab. Agnieszki Maruchy.

Działał jako wiceprezes koła naukowo-artystycznego działającego przy Wydziale Kompozycji i Teorii Muzyki. Stara się łączyć działalność kompozytorską, wykonawczą i organizatorską. Tworzy również podcast Klasyka według muzyka, w którym rozmawia z ludźmi zajmującymi się muzyką poważną.

Jest laureatem konkursów kompozytorskich takich jak: 8th Emerging Composers Competition w Nowym Jorku, V Konkurs Kompozytorski dla Młodzieży Moja (mi)nuta w Łodzi, XX Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski UFM w Warszawie, IV Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski im. P. Perkowskiego w Toruniu.

Jako skrzypek zdobywał laury na konkursach i festiwalach m.in. w Krakowie, Lublinie, Gdyni, Zamościu czy Jaworze. Oprócz tego wielokrotnie otrzymywał stypendia Prezydenta Miasta Lublina w ramach których organizował koncerty swoich kompozycji. Pasjonat łyżwiarstwa, książek i gier planszowych.