Marcin Sanakiewicz

Lektor

Powiązane

  Informacje

  Urodzony 17 grudnia 1980 roku w Krakowie. Lektor radiowy i telewizyjny, freelancer, ekspert rynku medialnego, wykładowca. Można usłyszeć go m.in. w TVP1, TVP2, TVP Seriale, TVP Historia oraz TLC Discovery.
  Marcin Sanakiewicz karierę zawodową rozpoczął w 1996 roku w Piwnicy pod Baranami. Po kilku latach pracy lektorskiej w krakowskich mediach i studiach nagrań przeprowadził się do Warszawy i nawiązał współpracę z TVP. Pracował w niej również jako dziennikarz i wydawca, realizując audycje „Kawa czy Herbata?”, „Pytanie na śniadanie”, „Kocham Kino”. Użyczał głosu w takich filmach jak „Planeta skarbów” (2002), „Kurczak mały” (2005), „Tom i Jerry: Szybcy i kudłaci” (2005), „Rodzinka Robinsonów” (2007), „Milion dolarów” (2010).

  Obecnie możemy usłyszeć go m.in. w TVP1, TVP2, TVP Seriale, TVP Historia oraz TLC Discovery.

  Autor książek „Telewizja ponowoczesna. Logiki i imaginacje medialne” oraz „Poetyka telewizyjnych programów porannych”. W 2014 roku został laureatem I nagrody w I edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepszą Pracę Magisterską z Wiedzy o Mediach Medi@stery.

  W 2015 roku przeniósł się z rodziną z Warszawy do Lublina, gdzie – zachowując dotychczasowe zajęcia lektorskie – obronił doktorat i pracuje jako wykładowca na UMCS.