Sakramenty

Nasza Bazylika to nie tylko miejsce wydarzeń kulturalnych, zwiedzania i warsztatów, ale przede wszystkim miejsce kultu. Liturgia, modlitwa oraz sprawowanie sakramentów to powietrze mieszkającej tutaj wspólnoty braci.

Msza Święta

Dzień powszedni

6:30 w kaplicy Relikwii Krzyża Świętego
9:00 msza z drogą krzyżową (tylko w piątki)
12:00 przy głównym ołtarzu
18:00 msza wspólnoty (konwentualna) przy głównym ołtarzu

Niedziela i Uroczystości

8:00
9:00
10:30 dla rodzin
12:00 msza wspólnoty (konwentualna)
16:00
18:00 Duszpasterstwo Akademickie
20:00 Duszpasterstwo Dorosłych 2.0

Transmisja

Msze Święte transmitujemy w niedzielę o 12:00.

Niedzielna Eucharystia
18.10.2020 - 12:00

Intencje

Intencje mszalne zamawia się osobiście w zakrystii, w czasie jej otwarcia. Zakrystia czynna jest codziennie przed i po każdej mszy oraz nabożeństwie. Wtedy przyjmowane są intencje mszalne i załatwiane wszelkie formalności związane z sakramentami. Istnieje także możliwość zapytania o wolne terminy e-mailowo i telefonicznie, a także zamówienia intencji na msze święte konwentualne online (poprzez formularz poniżej).

Online

Intencje na msze święte odprawiane w naszej wspólnocie można zamawiać za pomocą internetowego formularza. Są one odprawiane podczas mszy świętych konwentualnych (poniedziałek-piątek 18:00, niedziela 12:00).

Spowiedź

Do sakramentu można przystąpić podczas każdej mszy sprawowanej w Bazylice, z wyjątkiem mszy o 6:30. W dni powszednie wieczorem spowiadamy od godz. 17:30. Dodatkowo w piątki w godzinach 8:00 do 12:30 i od 16:00 do 18:30.

Converte Nos

Sakrament małżeństwa

Zamierzając zawrzeć sakramentalny związek małżeństwa w naszej bazylice należy, poprosić o zgodę przeora klasztoru (rektora bazyliki) na ślub w naszej bazylice, motywując swoją decyzję należy wykazać związek z naszą bazyliką lub naszym duszpasterstwem, uzgodnić termin ślubu w zakrystii (w godzinach jej otwarcia) – termin należy potem potwierdzić.

Kontakt

Chrzest

W naszej bazylice sakramentu chrztu udzielamy w trakcie mszy świętej: w pierwszą niedzielę miesiąca (o godzinie 12.00) oraz w trzecią niedzielę miesiąca (o godzinie 10.30). Istnieje możliwość udzielenia sakramentu chrztu świętego poza wymienionymi terminami. Wtedy jednak sakramentu chrztu udzielamy po sprawowanej w bazylice mszy (rodzice i chrzestni uczestniczą we mszy, po której następuje liturgia chrzcielna).

W związku z tym, że nie jesteśmy kościołem parafialnym wszystkie formalności związane z udzieleniem sakramentu chrztu świętego muszą być załatwiane w kancelarii parafii Archikatedralnej w godzinach jej pracy.

Kontakt

Napisz do nas    Lubelscy Dominikanie