Miłosz Bachonko & Grupa The OneNess

25

styczeń

Miłosz Bachonko & Grupa The OneNess

Serdecznie zapraszamy na koncert zorganizowany w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku w piątek 9. września 2022 r. o godz. 19:00 do Bazyliki OO. Dominikanów w Lublinie.

Wystąpią: Miłosz Bachonko oraz grupa The OneNess

Najpierw w prezbiterium pojawi się Miłosz Bachonko. Niekwestionowany talent! Zachwycił Plácido Domingo, dostał brawa na stojąco w Carnegie Hall w Nowym Jorku. na swoim koncie ponad 60 koncertów solowych na scenach ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Jest zdobywcą dwudziestu czołowych miejsc oraz nagród Grand Prix w konkursach oraz festiwalach akordeonowych za granicą m.in.: Art-Duo Music Festival w Pradze /Czechy/; Czech Online Accordion Competition w Ostravie; Accordion Players „Concord of Sounds” /Łotwa/; Accordion Competitions „Vilnius 2021” /Litwa/ oraz w kraju m.in.: w Kielcach, Suwałkach, Sanoku, Wieliczce, Lublinie.

Następnie wystąpią krakowscy klezmerzy - grupa The OneNess. Zespół współtworzą wybitni instrumentaliści: Oleg Dyyak (akordeon), Jarosław Tyrała (skrzypce) i Wojciech Front (kontrabas). Na swoim koncie mają wiele koncertów w Polsce i za granicą. Każdy koncert cechował się niepowtarzalnym klimatem oraz oddziałujących na publiczność dynamiką, połączoną z miękkością barw i magią nostalgii Jesienią tego roku nakładem wydawnictwa „Immersive Sound” ukazał się najnowszy krążek zespołu pod tytułem „Man can change”, którego utwory będziemy mogli usłyszeć w ramach festiwalu.

Na finał niespodzianka. Po raz pierwszy na scenie Miłosz Bachonko & The OneNess! Serdecznie zapraszamy!