Stańmy razem pod Krzyżem

22

luty

The Fedor Family

Czerpiąc inspirację z muzyki liturgicznej i tradycyjnych pieśni okresu Wielkiego Postu chcemy zanurzyć się w tajemnice cierpienia, śmierci i przemijania - odnajdując jednak w tych tematach nuty nadziei.

The FedorFamily to muzykująca rodzina, która w międzypokoleniowym doświadczeniu tworzenia i wykonywania muzyki chce odkrywać piękno melodii i inspirować innych do wspólnego przeżywania prezentowanych treści. Tradycyjne utwory w nowych aranżacjach, pozwolą odkryć na nowo bogactwo polskiej muzyki sakralnej okresu Wielkiego Postu.

Koncert odbędzie się w naszej Bazylice w sobotę, 5. marca o godzinie 19:00.Cykl Koncertów
Wielkopostne Śpiewanie

Wielkopostne Śpiewanie w Bazylice Dominikanów w Lublinie zaczęło się w 2001 roku. Z czasem ukształtował się cykl koncertów, które odbywają się we wszystkie sześć weekendów Wielkiego Postu, dawniej w niedzielę, od bieżącego roku w soboty.

XXI edycja festiwalu otwiera nowy rozdział. Stawiając na różnorodność oraz odważne i nowatorskie rozwiązania chcemy, aby Wielkopostne Śpiewanie było okazją do indywidualnego spojrzenia na to, co nieprzemijające. Poprzez różnorodną muzykę, zarówno dawną, jak i współczesną, a nierzadko tworzoną specjalnie na nasze zamówienie, chcemy tworzyć przestrzeń artystyczną, pozwalającą na zadawanie pytań o to, co najważniejsze, miłość i cierpienie, szczęście i przemijanie, to co Święte i grzech.
Nad repertuarem Wielkopostnego Śpiewania czuwa dyrektor artystyczna festiwalu - Joanna Głogowska-Szychta. Organizacją całego przedsięwzięcia zajmuje się Fundacja Restaurare Basilicam, dzięki której udało się w znacznej mierze odnowić wnętrze kościoła, w którym odbywają się koncerty oraz zapewnić ciągłość projektów kulturalnych. W bieżącym roku Fundacja zbiera środki na renowację zabytkowych organów oraz kontynuację działalności kulturalnej.

Bracia Dominikanie