Zwiedzanie indywidualne

Wypożycz przewodnik audio

Bazylika i klasztor Dominikanów zajmują ważne miejsca na mapie atrakcji turystycznych Lublina. Zapraszamy do zapoznania się z różnymi możliwościami poznania tego wyjątkowego miejsca.

Bazylika jest dostępna dla zwiedzających we wszystkie dni tygodnia (czyli w godzinach 8:30-12:00 oraz 13:00-17:30 - pn-sb oraz 13:00-16:00 - nd), poza godzinami, kiedy odbywają się nabożeństwa i modlitwy klasztorne. Zwiedzać można w grupie, z przewodnikiem, ale także indywidualnie.

Dla indywidualnych gości przygotowaliśmy materiały, które pomogą lepiej poznać nasz kościół i klasztor. Zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem, w którym można znaleźć informacje o historii klasztoru i jego najcenniejszych zabytkach.

W skarbcu - wystawa stała: Klasztor w sercu miasta. Dzieje i skarby lubelskich dominikanów. Wystawa prezentuje m.in. kolekcję zabytkowych szat liturgicznych i wyrobów złotniczych.

Zwiedzanie jest bezpłatne. Zwiedzając Bazylikę można ponadto skorzystać z dostępnych na miejscu osobistych audio- przewodników oraz elektronicznych info-kiosków.

Ze względu na zagrożenie wirusem Covid-19 bardzo prosimy o zachowanie szczególniej ostrożności. Korzystanie z audio-przewodników oraz info-kiosków zostało zawieszone do odwołania.

Kontakt